Navštivte zimní Alpy v Rakousku, Itálii nebo Slovinsku – jarní prázdniny na horách

Školní děti se už mohou těšit na únor či březen, kdy je čeká vysněný týden volna. Pro spoustu rodin to znamená zimní dovolenou s lyžováním v některém z horských středisek. Letošní zima zatím nedává moc nadějí na skvělé lyžování u nás. Jistotou jsou jako vždy alpská horská zimní střediska, z nichž nejbližší se nacházejí v Rakousku a jen o něco dál jsou ta italská či slovinská.

Nejkratší dojezdová vzdálenost může být kolem 500 až 550 km. V tomto pásmu se nacházejí třeba Kaprun, Sölden, Zillertal a Nassfeld v Rakousku, Friuli Venezia Giulia v Itálii a Kranjska Gora ve Slovinsku. Není problém najít v Alpách ubytování v apartmánech, které je pro rodinu s dětmi nejvhodnější.

Navštivte zimní Alpy v Rakousku, Itálii nebo Slovinsku – jarní prázdniny na horách

Zimní dovolená v Rakousku

Mezi přednosti pobytu v Rakousku patří určitě nejkratší vzdálenost od nás, skvělé upravené sjezdovky, běžecké trati, kluziště a další možnosti zimních sportů. V mnoha horských střediscích jsou i další možnosti vyžití – zajímavé kulturní či folklórní programy, lázně a aquaparky nabízejí relaxaci a jiné aktivity než jen zimní radovánky. Skiarena Nassfeld nabízí např. kromě skvělého lyžovaní také služby na vysoké úrovni – restaurace, půjčovny a servis lyží, lyžařské školy nebo nejdelší uměle osvětlenou sjezdovku v Evropě o délce 2,2 kilometrů. V celém regionu k dispozici kyvadlová doprava zdarma.

Výhody pobytu v Itálii

Lyžařské radovánky v Itálii mají mnoho předností. Ubytování je většinou v hezkých apartmánech, v sympatických malých hotýlcích a penzionech s rodinnou atmosférou. Často nabízejí i možnost kratšího pobytu, než je celý týden (třeba v Tarvisiu). Ceny jsou zpravidla nižší než v Rakousku. Sjezdovky se většinou nacházejí v těsné blízkosti ubytování.

A počasí bývá slunečnější než v severnějších rakouských oblastech. Tarvisio potěší zejména impozantním skiareálem Monte Lussari, zároveň je komerčním centrem regionu Friuli Venezia Giulia, kde je možnost navštívit spoustu butiků, obchodů a kaváren. V regionu, jak z názvu vyplývá, se nacházejí i známá přímořská letoviska Benátky a Terst, která nabízejí možnost prohlídky historických památek, muzeí a dalších zajímavostí.

Lyžování v půvabném Slovinsku

V Julských Alpách, v Triglavském národním parku, se nachází známé zimní středisko Kranjska Gora. Městečko je rozprostřené v údolí horního toku řeky Sávy na hranicích s Itálií a Rakouskem. Nedaleko Krajské Gory leží areál Planica, nad kterým se tyčí největší mamutí můstek na světě, který každoročně hostí závody Světového poháru ve skocích na lyžích. Celé okolí je protkáno kvalitními běžeckými tratěmi, stejně jako oblast kolem nedalekého jezera Bohinj se známými závodními tratěmi v Pokljuce.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *